Prof. Dr. Mustafa Öztürk‘ün Uyguladığı Tedaviler

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

Dental Radyoloji ve Laboratuvar Tetkikleri

Sağlık alanında yapılan bütün yenilikler sağlığın en önemli branşlarından biri olan ve hatta başı olan dişhekimliği alanında da yer bulmaktadır.

Devamını Oku

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Ağız, diş ve çene cerrahisi; dişler, dişlerin üzerinde bulunduğu çene kemiği yumuşak dokular ve onları saran patolojilerini cerrahi olarak tedavi eden bilim dalıdır. 

Devamını Oku

Dolgular

Ağız ve diş sağlığına dikkat edilmediği durumlarda, diş üzerinde kalan eklentilerin zamanla dişlerin yüzeylerinin bozulmasına ve sonrasında da mine tabakasından başlayarak ve alt tabakalara doğru ilerleyerek dişlerde çürüklere neden olurlar.  

Devamını Oku

Kanal Tedavisi

Çürüğün aşırı boyutlara ulaştığı ve dişin dolgu tedavisi ile kurtarılamayacağı durumlarda başvurulan tedavi yöntemidir.  

Devamını Oku

İmplantoloji

İmplant kelimesi fransızca kökenli olup TDK da doku ekimi olarak tanımlanmaktadır. Halk dilinde ise diş hekimliği alanında vida diye tabir edilir.  

Devamını Oku

Subperiosteal İmplant

İmplantlar çenelerde diş kaybı olduğu zaman sık olarak tercih ettiğimiz uygulama tipleridir. İmplantların çeşitli uygulama tipleri vardır. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte silindirik implantlar her zaman için tercih edilebilir hale gelmiştir.

Devamını oku

Periodontoloji

Dişin kolesini ve çene kemiğini çevreleyen yumuşak dokuya dişeti denir. Dişeti hastalıklarını ve tedavisini yapan bilim dalına Periodontoloji denir.  

Devamını Oku

Protetik Diş Tedavileri (Protezler)

Protetik diş tedavisi, dişlerin ciddi anlamda hasar gördüğü; büyük dolgular, dişeti çekilmeleri, kanal tedavisi görmüş dişler ve diş kayıplarının olduğu durumlarda ağız sağlığını protezler aracılığıyla yerine getirmeyi konu alan diş hekimliği alanıdır.  

Devamını Oku

Bleaching (Diş Beyazlatma Sistemi)

Teknolojinin ilerlemesi ve kendini sağlık sektöründe de geliştirmesiyle beraber diş renginin yaklaşık 2 ve ya 2,5 tona kadar açıldığı sisteme bleaching yani diş beyazlatma sistemi denir.  

Devamını Oku

Tedavi Olmak İster Misiniz?

Detaylı bilgi için Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK’e ulaşabilirsiniz.

Randevu Al