Bleaching (Diş Beyazlatma Sistemi)

 

Teknolojinin ilerlemesi ve kendini sağlık sektöründe de geliştirmesiyle beraber diş renginin yaklaşık 2 ve ya 2,5 tona kadar açıldığı sisteme bleaching yani diş beyazlatma sistemi denir. Türk Dişhekimleri Birliği‘nde diş ağartma olarak adlandırılır.

Kimyasal yolla yapılan bu tedavi hem klinik hem de evde hastanın kendisinin yapabileceği şekilde ikiye ayrılır. Klinikte yapılan sistem ofis tipi beyazlatma olarak geçer. Yaklaşık 45-60 dakika arasında süren işlem tedavi bitiminde 2 veya 2,5 tona kadar diş renginde açılmayı sağlar. Bu tedavi dişlerde bir süre hassasiyete sebep olabilir. İşlem sonrasında hasta salçalı yiyecekleri, asitli içecekleri ve renklendirici içeren yiyecek ve içecekleri bir süre tüketmemelidir. Çok soğuk veya çok sıcak hiçbir şey tüketmemelidir. Diş fırçalamasına daha çok dikkat etmelidir.

Bir diğer yöntem ise ev tipi beyazlatmadır. Bu tedavide hastadan ölçü alınır ve hastaya özel plaklar yapılır. Bu plaklarla kullanması gereken bazı beyazlatma ajanları hastaya verilir ve hasta bunu yaklaşık bir hafta kadar evde kendisi belli saat kadar uygular. Çok fazla hekim kontrolü altında olmadığı için çok verim alınamayabilir.

Genel olarak ofis tipi beyazlatma tercih edilir. Bunun başlıca sebeplerinden biri hekim kontrolünde hekimin uygulamasıdır. Bir diğer sebep ise kısa zamanda istenilen beyazlığa kavuşmaktır.

İletişim ve Sosyal Medya

Tedaviler hakkında bilgi almak için sosyal medyada takip edebilir ve bizi arayabilirsiniz.